Sledujte nás na sociálních sítích

Bulínová je ve čtvrtfinále MS a zítra bude útočit na medaili

30. 8. 2019
Thajboxerka Viktorie Bulínová postoupila bez problémů do čtvrtfinále mistrovství světa bojových umění v Koreji a už zítra může mít jistotu cenného kovu. Jedenadvacetiletá česká reprezentantka v kategorii do 54 kilogramů si dnes ráno poradila s tureckou soupeřkou Merve Saglam a zítra nastoupí v boji mezi nejlepší čtyřku s domácí Eun Seo Jo.

Před osmifinálovým zápasem vládl v hale chaos, protože organizátoři museli zrušit hned několik zápasů. Sportovci totiž nenavážili nebo se do Koreje vůbec nedostali kvůli problémům s vízy.

„Pořádně jsem ani nevěděla, kdy budu nastupovat. Nakonec jsem šla do ringu dřív, takže jsem potřebovala chviličku na probrání, ale potom už to šlo samo a zápasilo se mi dobře,“ říká Bulínová.

Znojemská bojovnice vstoupila do zápasu s Turkyní Merve Saglam pozvolna, ale už od začátku měla navrch a v ringu diktovala tempo. V boji urvala nakonec všechna tři kola a po závěrečném gongu se radovala z čisté výhry 30:27 na body.

„Začala jsem jednoduššími kombinacemi a postupně jsem je v boji rozvíjela. Pravidla nám tady zakazují v klinči podmety, tak jsem se nejprve trochu bála, ale nakonec nebyly ani potřeba,“ hodnotí.

Hned zítra bude čelit ve čtvrtfinále jihokorejské zápasnici Eun Seo Jo, která bude mít výhodu domácího prostředí. „Vůbec ji neznám, takže nevím, co od ní čekat. Na hotelu dodělám váhu a odpočinu si na zítřek,“ doplňuje Bulínová.

A odpočinek bude potřeba. Pokud si česká thajboxerka poradí s Korejkou, v ten samý den by ji čekal boj o samotné finále, které je na programu šampionátu v neděli 1. září.

Výsledky Viktorie Bulínové můžete sledovat na www.ifmalive.com.

 

 

Pavel Šťastný

Press manager C.M.T.A.

Plánovaná akce

Kalendář akcí

Září 2020
PoÚtStČtSoNe
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Export ics

Sledujte nás na Facebooku