Sledujte nás na sociálních sítích

Celorepublikový seminář pro nové i stávající rozhodčí C.M.T.A.

20. 3. 2018
...

Dne 17.3. 2018 se v prostorách tělocvičny SK Boxing a BT Gym Praha, Mařákova ulice 280/6 Praha 6, konal celorepublikový seminář určený jak pro nové zájemce o práci rozhodčích, tak pro stávající a již fungující členy týmu rozhodčích C.M.T.A..

Je lehce smutné, že i přes neustálé volání po zlepšení práce a rozšíření týmu rozhodčích C.M.T.A., projevili pouze dva lidé zájem o to stát se rozhodčími.

Seminář jsme odstartovali v 9.30. Tato dopolední část byla určena především pro nováčky. Probrali jsme technické věci kolem bodovacích lístků a priority, které hrají hlavní roli při bodování zápasů v Muaythai.

Následovalo povinné a naprosto profesionálně odvedené školení ze zásad první pomoci, které si pro nás skvěle připravil Norbert Bidrman.

Ve 13.30 jsme odstartovali odpolední praktickou část, na kterou již byli pozváni i zkušení a hlavně fungující rozhodčí C.M.T.A..

V této části jsme využili záznamů zápasů z několika MČR v Muaythai. Velmi důkladně jsme rozebrali několik fightů, u kterých výjimečně došlo k vyhlášení nejednoznačného výsledku, tedy 2:1.

Před koncem semináře jsme se sešli v ringu v prostorách tělocvičny a prakticky probrali veškeré zásady, které je důležité dodržovat při práci ringového rozhodčího. Pozastavili jsme se u několika situací, které je třeba ještě nadále vylepšovat tak, abychom se stali jedním z nejlepších týmů v rodině rozhodčích zastřešující celosvětové organizace Muaythai a to organizace IFMA.

Celý den hodnotím jako naprosto skvělý a jsem si jist a rozhodnut takovouto akci pořádat pravidelně 2x do roka.

S veškerou úctou školitel


Robert Kurka
Hlavní svazový rozhodčí C.M.T.A.