Sledujte nás na sociálních sítích

České barvy na ME v Minsku budou hájit dvě bojovnice

4. 11. 2019
Po červencovém světovém šampionátu v Bangkoku čeká českou seniorskou muaythai reprezentaci další výzva. V termínu od 4. do 11. listopadu se uskuteční Mistrovství Evropy v muaythai 2019 v běloruském Minsku, kde budou o cenné kovy mezi elitou bojovat české reprezentantky Karolína Klusová a Viktorie Bulínová.

Do Minsku se po mistrovství světa před dvěma lety opět vrací špičkoví zápasníci. Kolotoč vyřazovacích soubojů odstartuje v úterý 5. listopadu a program každého dne začne vždy ve 14 hodin místního času. O držitelích zlatých medailí se bude rozhodovat v sobotu 10. listopadu. České reprezentantky se dozví jména svých soupeřek pro první zápasy během pondělního odpoledne.

Vloni na svém premiérovém evropském šampionátu v Praze vybojovala Karolína Klusová stříbro a nyní míří do Minsku jako jedna z hlavních favoritek. Důkazem neustálého pokroku české reprezentantky je i bronz z letošního mistrovství světa v Bangkoku. „Na turnaj se těším neskutečně a ambice mám jako vždy největší,“ hlásí třinecká thajboxerka, která se představí v kategorii do 57 kilogramů.

Trenér Martin Vaňka připravil pro svou svěřenkyni soustředění, kam pozval elitu ženského bojového umění. „Tolik zkušeností, tréninků a tvrdé dřiny. Miluji celou přípravu, jak se mění tréninky a pomalu se ladí forma. Cítím, jak tělo začíná reagovat a má chuť zápasit,“ říká odhodlaně Klusová.

Bangkok, Čchungdžu a nakonec Minsk. Nadcházející mistrovství Evropy je pro Viktorii Bulínovou už třetí účastí na velkém turnaji v letošním roce. Bronz na mistrovství světa v muaythai a stříbro z mistrovství světa v bojovém umění dodal znojemské sportovkyni více sebevědomí, a proto může v Bělorusku ve váhové kategorii do 54 kilogramů sahat po další medaili.

„Ty turnaje mi ukázaly, že se můžu měřit s těmi nejlepšími. Příprava před Evropou nešla sice podle představ kvůli časové náročnosti třetího ročníku na vysoké škole, ale s trenérem Petrem Kuchaříkem jsme udělali maximum. Po posledních trénincích se cítím, že zvládnu všechno,“ vysvětluje Bulínová.

Sportovci budou v Minsku kromě cenných kovů bojovat také o kvalifikační body, které rozhodnou o účasti na Světových hrách v americkém Birminghamu v roce 2021.

 

Živé přenosy z ME můžete sledovat na: www.ifmalive.com

 

Pavel Šťastný

Press manager C.M.T.A.

Plánovaná akce

Kalendář akcí

Prosinec 2020
PoÚtStČtSoNe
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Export ics

Sledujte nás na Facebooku