Sledujte nás na sociálních sítích

Junioři vybojovali v silné konkurenci na Baltic Muaythai Open čtyři medaile

4. 2. 2020
Vilnius – Česká juniorská výprava vyrazila v termínu od 30. ledna do 2. února na mezinárodní turnaj Baltic Muaythai Open v Litvě. Šestičlenná výprava získala celkem čtyři medaile. Bronz přivezli Emma Cardová, Tomáš Barták a Matěj Šimůnek. Ze stříbrného kovu se těší Tobiáš Barták.

Baltic Muaythai Open se letos konal už pošesté a pravidelně vítá bojovníky z celé Evropy. „Turnaj kvalitou předčil mé očekávání. Dorazila evropská špička včetně medailistů z mistrovství světa. To ovšem zapříčinilo tvrdé boje, ale i tak jsme se pavouky prokousali ke čtyřem medailím, což si myslím, že je úspěch,“ hodnotil reprezentační trenér Ladislav Horejš.

Volný los v silně obsazené skupině poslal Tobiáše Bartáka až do semifinále, ve kterém si poradil s Belgičanem Mohamedem Ahmadim. Naposledy se s belgickým soupeřem Barták setkal ve finále mistrovství světa v roce 2018, kdy mu podlehl. Na litevském turnaji ovšem uspěl a čekal ho boj o zlato. „Finálový zápas mi bohužel nesedl, obrácený střeh, nedostal jsem se do správného tempa a kombinace jsem nezavíral tak, jak bych měl,“ litoval prohry stříbrný medailista Barták.

Nejmladší člen české výpravy Matěj Šimůnek vybojoval postup mezi čtyři nejlepší zápasníky proti Bělorusovi, když zvítězil hned v prvním kole. Do finále ho však nepustil lotyšský soupeř, a tak Šimůnkovi připadl bronz.

Tomáš Barták nejprve vyřadil v těžkém duelu 3:0 na body moldavského protivníka a poté ve čtvrtfinále knokautoval ve druhém kole Litevce. O bronzu pro Bartáka rozhodla neúspěšná bitva s běloruským zápasníkem.

I přes prohru proti belgické šampionce a mistryni světa organizace IFMA si Emma Cardová odvezla bronz. V semifinále vstoupila česká reprezentantka do prvního kola líp, ale postupně jí docházely síly a nakonec na soupeřku nestačila.

V úvodních zápasech neuspěli ani Arsenij Dunajev, který těsně podlehl Belgičanovi 2:1 na body, a Lukáš Klaška. Jeho zápas předčasně ukončil maďarský bojovník dobře mířeným loktem do zubů.

Zápasy v silné evropské konkurenci často odhalí trenérům i slabiny českých juniorských reprezentantů. „Musíme jednoznačně zapracovat na klinčích. Tam oproti světu ztrácíme a někdy nám to otočí zápas,“ řekl Horejš.

Na souboje v litevském ringu se těšila také obhájkyně loňského vítězství Karolína Klusová. Na poslední chvíli však české reprezentantce start na turnaji zhatila nemoc.

 

Pavel Šťastný

Press manager C.M.T.A.