Sledujte nás na sociálních sítích

Karolína Klusová získala zlato na Evropském poháru

3. 12. 2019
Opět to cinklo. Dvě české reprezentantky se vydaly v termínu od 28. listopadu do 1. prosince na Evropský pohár pod patronací IFMA do lotyšského hlavního města Rigy. Karolína Klusová vybojovala v tvrdém souboji zlatou medaili. Tu si odvezla i Viktorie Bulínová, ale kvůli nemoci všech soupeřek ve své váhové kategorii do ringu vůbec nenastoupila.

Cestu do finále Karolíně Klusové (do 57 kilogramů) usnadnila její soupeřka, která se rozhodla do zápasu nenastoupit. V rozhodující bitvě o nejcennější kov čelila třinecká bojovnice běloruské zápasnici Olze Zhuravskajské, která ve svém semifinálovém souboji vyřadila soupeřku už ve druhém kole. „Finálový zápas byl opravdu tvrdý, ale Karolína ho měla ve své režii. Proto nakonec brala zasloužené vítězství,“ hodnotí reprezentační trenér Martin Vaňka.

Váhová kategorie do 54 kilogramů čítala po registraci hned pět jmen. Mezi nimi samozřejmě nechyběla znojemská bojovnice Viktorie Bulínová. Nakonec na českou reprezentantku zbyla jediná soupeřka hned pro finále. „Hodně závodníků tady na turnaji trápila chřipková epidemie,“ vysvětluje Vaňka. V den zápasu však i poslední soupeřka ohlásila, že kvůli nemoci nemůže do ringu nastoupit. Bulínová tak získala zlato dost kuriózním způsobem.

 

 

Pavel Šťastný

Press manager C.M.T.A.