Sledujte nás na sociálních sítích

Liam Harrison přilákal do tělocvičny rekordní počet zájemců

4. 2. 2020
Praha – Další velké jméno thajského boxu zavítalo na tréninkový seminář do Prahy. Anglická legenda Liam Harrison přivítala v neděli 2. února v tělocvičně Tiger Team rekordních 86 lidí.

Původně plánovali organizátoři trénink s hvězdou thajského boxu pořádat tradičně v R.A.P. Factory Gymu, ale potřebovali daleko větší prostor. „Lidé se začali hlásit houfně až v lednu, a tak jsme udělali dva semináře. Na tom prvním trénovali závodníci X Gym Praha a Aplik MuayThai. Ostatní šli poté do větší tělocvičny Tiger Teamu. Tam bylo asi 66 lidí, což je prý rekord i pro samotného Liama Harrisona,“ uvedl jeden z organizátorů a trenér X Gym Praha Lukáš Jirkovský.

Harrison představoval účastníkům technické prvky specifické pro jeho styl boje. „Jako trenérovi mi to dává náhled na nové techniky a především trochu jiný pohled na věci, které už znám. Jde samozřejmě i o možnost potkat zajímavé postavy, které v našem sportu něco dokázali. Ukázat svým svěřencům, že to jsou obyčejní lidé z masa a kostí, kteří umí neobyčejný věci,“ vysvětluje význam seminářů Jirkovský.

Čtyřiatřicetiletý anglický bojovník světové organizace ONE Championship je známý pro svůj silný levý hák a ničivý nízký kop. V kariéře zaznamenal osm světových titulů a ten první získal teprve v 19 letech. Thajboxer s přezdívkou The Hitman ukončil knokautem 48 soubojů z celkem 114 zápasů.

Skupina organizátorů v čele s Jirkovským přivedla do Prahy už řadu jmen. Vedle Harrisona předávali zkušenosti českým sportovcům hvězdy světového muaythai Andrei Kulebin, Artur Kyshenko, Artem Levin nebo Damien Alamos. Tím jejich snažení nekončí. „Já osobně bych rád přivedl nějaké thajské bojovníky. Vím i přesně koho, ale bohužel to blokují nějaké smlouvy. Třeba vymyslíme někoho jiného. Mluvili jsme například s jedním naším kontaktem o belgickém Lumpini šampionovi. Uvidíme, co se nakonec podaří dotáhnout do konce,“ přibližuje další jednání Jirkovský.

 

Pavel Šťastný

Press manager C.M.T.A.

Plánovaná akce

Kalendář akcí

Září 2021
PoÚtStČtSoNe
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Export ics

Sledujte nás na Facebooku