Sledujte nás na sociálních sítích

Mezinárodní školení rozhodčích - report

12. 4. 2016
Report hlavního rozhodčího C.M.T.A. Roberta Kurky ze společného sezení s hlavním rozhodčím EMF a IFMA pro Evropu Bogdanem Rybkou z Polska.

 

 

Tento seminář naprosto přesně splnil to, co jsme od něj očekával. Výborně zapadl na potřeby, které naše celkem početná skupina rozhodčích měla. Dá se, dle mého názoru s poměrně velkou jistotou říci, že jsme všichni dostali přesný návod, jak vést zápasy v Muaythai, a to jak v ringu, tak při bodování, přesně dle regulí I.F.M.A. .

Bogdan měl výborně připravenou posloupnost a návaznost jednotlivých probíraných témat.

V dopolední části jsme probrali, a to do naprostých detailů, chování rozhodčího v ringu. Probíral se nejen samotný postup ve vedení zápasu, ale též kompletní chování rozhodčího již od vstupu do ringu. Výborná byla i možnost vše si na vlastní kůži vyzkoušet přímo pod odborným dohledem Bogdana.

V odpolední části jsme všichni společně absolvovali test, který dostávají rozhodčí před velkými turnaji pořádanými pod záštitou I.F.M.A. Dovolím si říci, že jsme zajisté nepropadli panice a zdárně jsme se propracovali ke správným odpovědím.

Pozdní odpoledne se strhla velmi zajímavá a pozitivní energií nabytá společná diskuze věnovaná přímo konkrétním situacím, které velmi často v zápasech Muaythai nastávají.

Za sebe mohu říci, že jsem byl z tohoto semináře naprosto nadšen. Jsem velmi rád, že jsme dostali přesné body, na kterých musíme postavit sjednocení rozhodování zápasů v Muaythai dle pravidel EMF a  I.F.M.A.

Veškeré toto sjednocení samozřejmě přeneseme i do rozhodování zápasů MČR v Muaythai.

S poděkováním za nás za všechny Bogdanu Rybkovi

v dokonalé úctě

 

Robert Kurka

 

Hlavní rozhodčí CMTA

Plánovaná akce

Kalendář akcí

Červenec 2019
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Export ics

Sledujte nás na Facebooku