Sledujte nás na sociálních sítích

Mistrovství Evropy v muaythai 2017 - Francie , Paříž

17. 10. 2017
Český výběr muaythai bojuje na Mistrovství Evropy v Paříži o medaile

V pondělí 16. října odstartovalo slavnostním zahájením a prvními zápasy Mistrovství Evropy muaythai 2017 v Paříži. Šampionátu se účastní také český výběr, který na turnaj přiletěl v neděli odpoledne a následně podstoupil vážení a registraci.

Turnaj se koná v průběhu celého týdne, kdy sportovci nastoupí nejprve k zahajovacím zápasům a                od čtvrtečního odpoledne se utkají ve vyřazovacích soubojích. O držiteli titulu mistra Evropy roku 2017 se v mužské i ženské kategorii rozhodne v sobotních finálových zápasech. Mistrovství Evropy zakončí medailový ceremoniál.  Účastníci bojují o úspěchy v pařížské hale Halle Georges Carpentier.

Šestičlenná česká sestava pod vedením hlavního trenéra Jaroslava Hodiny a jeho asistenta Jiřího Mejstříka odcestovala  ve složení Lucie Aubrechtová, Matěj Trčka, Andreas Čechovský, Štěpán Guba, Tadeáš Růžička a Jakub Klauda.

Na Mistrovství Evropy se předvedou závodníci z celkem 28 zemí. „Konkurence na tak prestižním turnaji je opravdu velká, ale věřím v úspěch Jakuba Klaudy, který titul mistra Evropy obhajuje z loňského roku. Navíc se poprvé v mužské kategorii popere o dobrý výsledek Tadeáš Růžička, který před dvěma lety získal titul juniorského mistra světa v Thajsku,“ prozrazuje ambice českého týmu prezident České Muaythai Asociace Petr Ottich.

V Paříži bude spravedlivé souboje řídit dvacet mezinárodních rozhodčích. Také Česká Muaythai Asociace se může pochlubit nominací dvou jmen. Do sestavy rozhodčích mezinárodní muaythai organizace IFMA vybrala Roberta Kurky a Zuzanu Matouškovou, pro kterou se jedná o první zkušenosti z mistrovství Evropy.


Text: Pavel Šťastný