Sledujte nás na sociálních sítích

Mistrovství republiky v muaythai vyvrcholí finálovým galavečerem

27. 5. 2019
Nejlepší muaythai zápasníci uplynulé sezóny se utkají o pásy pro amatérského mistra republiky. Česká Muaythai Asociace pořádá s finanční podporou Magistrátu hlavního města Prahy finálový večer Mistrovství republiky 2018/2019. Závěrečné boje a předávání titulů bude hostit v sobotu 15. června 2019 hotel Olšanka v Praze. Slavnostní program odstartuje v 19 hodin a provázet jím bude moderátor Petr Vágner.

Fanoušci bojového umění se mohou těšit na finálové souboje v plnokontaktním a v jednom z nejtvrdších sportů svého odvětví, ve kterém sportovci bojují také lokty a koleny. Galavečer je vrcholem celého ročníku Mistrovství České republiky 2018/2019, během kterého se uskutečnilo celkem jedenáct kol. V nich zápasníci z celé republiky bojovali o body do tabulky, ze které postupují vždy jen dva nejlepší z každé věkové a váhové kategorie.

„Na mistrovství republiky amatérů získávají zápasníci cenné zkušenosti, díky kterým se mohou postupně probojovat do reprezentace. Z této soutěže vychází nové hvězdy české muaythai scény,“ vysvětluje prezident České Muaythai Asociace Petr Ottich. Amatérským mistrovstvím republiky si prošla například také Karolína Klusová, která v současné době bojuje na světové úrovni a pyšní se stříbrnou medailí z Mistrovství Evropy v Praze.

 

Pavel Šťastný

Press manager C.M.T.A.