Sledujte nás na sociálních sítích

Mistrovství republiky v muaythai vyvrcholí finálovým turnajem

17. 6. 2020
Nejlepší muaythai zápasníci uplynulé sezóny se utkají o pásy pro amatérského mistra republiky. Česká Muaythai Asociace pořádá finále Mistrovství republiky 2019/2020. Závěrečné boje a předávání titulů bude hostit v sobotu 27. června 2020 sportovní hala TJ Spoje, Na Balkáně 450/25, Praha 3. Program odstartuje v 17 hodin a provázet jím bude moderátorka Bára Dvorská. Vrchol letošní sezóny uvidí návštěvníci za 190 korun.

Fanoušci bojového umění se mohou těšit na finálové souboje v plnokontaktním a v jednom z nejtvrdších sportů svého odvětví, ve kterém sportovci mimo boxerských technik bojují také nohama, lokty a koleny. Turnaj je vrcholem celého ročníku Mistrovství České republiky 2019/2020, během kterého se však uskutečnilo pro letošní sezonu pouze sedm kol, neboť tři další kola musela být z důvodu koronavirové pandemie zrušena. Česká Muaythai Asociace však vyšla svým členům vstříc a z důvodu přerušení sezony vyšší mocí upravila pravidla, aby rozběhnutá sezona byla důstojně zakončena.

V jednotlivých kolech zápasníci z celé republiky bojovali o body do tabulky, ze které postupují vždy jen dva nejlepší z každé věkové a váhové kategorie a díky upraveným pravidlům tedy pustí do finále dohromady sedm dvojic z mužské, ženské i juniorské kategorie.

„Na mistrovství republiky amatérů získávají zápasníci cenné zkušenosti, díky kterým se mohou postupně probojovat do vyšší úrovně soutěží a následně také do reprezentace. Z této soutěže vychází nové hvězdy české muaythai scény, jejichž výkony pak zdobí prestižní galavečery profesionálních promotérů“ vysvětluje prezident České Muaythai Asociace Petr Ottich.