Sledujte nás na sociálních sítích

MS v Muaythai - Malajsie 2014

21. 9. 2014
Úspěšný tým na MS v muaythai v Malajsii 2014

Díky zkušenostem z let minulých a zjištění, jak důležitá je aklimatizace zápasníků pro jejich samotný výkon, pokud tyto akce probíhají v jiných zeměpisných šířkách, se vedení C.M.T.A. rozhodlo, že zajistí celé výpravě před touto vrcholnou akcí týdenní soustředění na thajském ostrově Koh Samui. Zde se český tým intenzivně připravoval na nadcházející světovou událost.

Odtud se tým přesunul 1.5.2014 na ostrov Langkawi, do dějiště samotného Mistrovství světa. První den proběhly registrace, ubytování, nezbytné zdravotní prohlídky a potvrzení zápasníků ve v.hových kategoriích. 2.5.2014 nás čekalo losování, kde jsme měli po dlouhé době také štěstí a dostali jsme do prvních bojů optimální soupeře.

Jako první z týmu naskočil do zápasového kolotoče Michal Ryba zastupující brněnský klub Jetsaam gym Brno, který 2 své úvodní zápasy vyhrál, avšak ve třetím bodově nestačil na techničtějšího Peruánce a tím jeho sen o medaili skončil. Míša bojoval v nejvíce obsazené váhové kategorii (celkem 22 zápasníků) všech zúčastněných českých reprezentantů, tudíž jeho cesta za cenným kovem byla nejtěžší.

Dalším, kdo se v úvodních dnech šampionátu pustil do zápasů, byl Matěj Vojta z klubu MT TIK-TAK ROKYCANY. Tomu se také zpočátku dařilo, kdy porazil Australana, Švéda, ale těsně před branami finále ho zastavil Belgičan výhrou na body. Tímto tedy zaslouženě vybojoval po těžkých zápasech bronzovou medaili.

Naši dva junioři Lukáš Novosad z Bonus Gym Jevíčko a Daniel Zdeněk z MT TIK-TAK ROKYCANY se díky šťastnému losu dostali přímo do semifin.lových zápasů, ze kterých si oba odvážejí bronzové medaile.

Celkově přiváží muaythai reprezentace pro Českou republiku 3 bronzové medaile:

  • -42 kg Daniel Zdeněk
  • -71 kg Lukáš Novosad
  • -81 kg B kategorie Matěj Vojta

Autor: CMTA

Plánovaná akce

Kalendář akcí

Sledujte nás na Facebooku