Sledujte nás na sociálních sítích

Muaythai na Evropských hrách 2023

1. 3. 2021
Evropský olympijský výbor zařadil na jedno z posledních míst programu Evropských her, jež proběhnou v roce 2023 v Polsku, bojový sport a starodávné bojové umění Muaythai s počátky sahajícími přes 1000 let. Tato událost je důležitým mezníkem v dějinách Muaythai.

Formát soutěže byl navržen tak, aby byl v souladu s normami olympijského hnutí, které usiluje o rovnost žen a mužů, což je i cíl, kterému se celosvětová střešní organizace Muaythai - IFMA v průběhu několika posledních let věnovala. Toho by chtěla dosáhnout prostřednictvím 7 mužských a 7 ženských kategorií v bojových disciplínách (8 x sportovců na divizi). Kromě toho budou začleněny 2 kulturní disciplíny Wai Kru & Mae Mai (Muay Boran), ve kterých budou soutěžit 4 smíšené týmy, každý tým se bude skládat 1 muž + 1 žena.

Bojové disciplíny jsou určeny sportovcům divize Elite Senior a kvalifikace na Hry bude zahájena v roce 2022 systémem podobnému systému kvalifikace na Světové hry, tzn. že zápasníkům budou přiděleny body za jejich medailové umístění na určených kvalifikačních akcích IFMA.