Sledujte nás na sociálních sítích

Muaythai Road Show bavila Prahu celý víkend

11. 6. 2019
Veřejné tréninky nebo ukázky starodávného bojového umění Muay Boran. I takové příležitosti nabídla v termínu od 8. do 9. června akce Muaythai Road Show, která se uskutečnila ve spolupráci České Muaythai Asociace a Velvyslanectví Thajského království v Praze.

Do České republiky při příležitosti Muaythai Road Show přiletěli i vzácní hosté z Thajska, a to zástupkyně Ministerstva zahraničních věcí paní Ruyaporn Sukontasap a poradce ministra zahraničních věcí pan Chaisiri Anamarn. Společně s prezidentem C.M.T.A. Petrem Ottichem je slavnostně přivítala již v pátek sama velvyslankyně Thajského království v České republice paní Ureerat Chareontoh ve své rezidenci.

Festival ambasád ovládl v sobotu Farmářské trhy na Kulaťáku, kde také vyrostl prezenční stánek C.M.T.A. a zápasnický ring. Za přítomnosti šestnáctičlenné výpravy včetně trenérů a zápasníků přímo z Thajska se mohli zájemci s muaythai nejen seznámit, ale rovnou si vyzkoušet i základní tréninkové techniky. Thajští hosté navíc předvedli na hlavním pódiu bojové umění Muay Boran, ze kterého právě vychází muaythai, jak ho v dnešní době známe.

Součástí programu byl tradiční celorepublikový veřejný trénink dětí a mládeže, ale jeho šestnácté pokračování bylo díky návštěvě z Thajska speciální. Mladé sportovce přivítala v neděli dopoledne v hale TJ Spoje sama paní velvyslankyně Ureerat Chareontoh a zástupci z Ministerstva zahraničních věcí z Thajského království. Přesně 114 dětí poté pod vedením thajských trenérů a zápasníků trénovalo klinčovací techniky, soutěžilo a spárovalo s dospělými. Účastníci dostali trička z nové kolekce „Sport Is Your Gang“ a viděli opět představení Muay Boran.

Muaythai Road Show 2019 zakončilo thajské odpoledne na střeše pražské Lucerny, kde nechybělo thajské pouliční jídlo a samozřejmě ukázky Muay Boran a muaythai. Příjemné posezení s krásným výhledem na Prahu bylo skvělým rozloučením se s vzácnou návštěvou z Thajska.

 

 

 

Pavel Šťastný

Press manager C.M.T.A.

Plánovaná akce

Kalendář akcí

Sledujte nás na Facebooku