Sledujte nás na sociálních sítích

Tři čeští thajboxeři čelili v Austrálii světové špičce

7. 5. 2019
Ve hře byl i přímý postup na Světové hry v roce 2021. V termínu od 28. dubna do 2. května se představili čeští reprezentanti na Arafura Games v australském Darwinu. Za české barvy bojovali v ringu Karolína Klusová, Jakub Klauda a Manh Hung Nguyen. „Bohužel jsme prohráli všechny tři zápasy, ale ukázalo se, že jsme schopní dělat vyrovnané zápasy s těmi nejlepšími na světě,“ řekl asistent reprezentačního trenéra Jiří Mejstřík.

Do turnaje naskočili zápasníci z celkem 17 zemí. Mezi největší favority patřili thajští zástupci, kteří se již tradičně řadí ke světové elitě. Předběžné registrace slibovaly do každé kategorie minimálně šest účastníků. Přísná pravidla v udělování víz však nakonec pustila do turnaje pouze polovinu účastníků.

Jako první z českých reprezentantů se v ringu předvedla v kategorii do 57 kilogramů Karolína Klusová. Soupeřkou jí byla australská zápasnice Rebecca Rooney. Česká reprezentantka podlehla domácí bojovnici o jeden bod. „Taktiku dodržela, opravdu chtěla zvítězit a nemáme jí co vytknout. Bohužel soupeřka byla o něco lepší,“ zhodnotil Mejstřík.

V mužské kategorii do 57 kilogramů přidělil los Manh Hung Nguyenovi thajského zápasníka Chotichanina Kokkrachaie, který je několikanásobným mistrem světa a šampiónem královského stadionu Rajadamnern. Český zápasník do zápasu vlétl s velkým nasazením a podařilo se mu jeho soupeře překvapit. Na vítězství však skvělý fyzický výkon nestačil a Tomík Nguyen prohrál na body 28-29. „Tomík byl skvěle psychicky i fyzicky připravený. Sáhl si opravdu na dno a udělal s Thajcem fantastický zápas, který ho strašně posunul a sám ukázal, že se může postavit snad komukoliv,“ nešetřil chválou Mejstřík.

Posledním želízkem v ohni byl Jakub Klauda. Trojnásobný mistr Evropy se pro malý počet účastníků ve váhové kategorii do 91 kilogramů kvalifikoval rovnou do finálového souboje. V cestě za zlatou medailí mu stál ukrajinský zápasník Oleh Pryimachov, který v roce 2017 ovládl Světové hry ve Vratislavi. „Jakub začal opravdu dobře, hodně kopal a hlavně tvrdě kopal. Vyšší Ukrajinec ho zasahoval z větší dálky, ale byly to nevýrazné rány. Kuba bojoval tvrdě, tlačil a trefoval. Rozhodčí mu však nedali ani jedno kolo. Ve spoustě zápasů jsme se divili nad jejich rozhodnutími,“ popsal Mejstřík.

I přes dobrý výkon Jakub Klauda na vítězství nedosáhl a prohrál o tři body. „U Kuby vidím velký posun, ale tohle je zklamání pro nás i pro něj. Jeli jsme společně pro zlato,“ netajil se Mejstřík. O přímou účast na Světových hrách v USA v roce 2021 se Jakub Klauda znovu popere na červencovém Mistrovství světa v Bangkoku.

 

Pavel Šťastný

Press manager C.M.T.A.

Plánovaná akce

Kalendář akcí

Srpen 2020
PoÚtStČtSoNe
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Export ics

Sledujte nás na Facebooku